Transcend SSD220S - recenzja dysku SSD, cena, kultura pracy

Kwi
21

Transcend SSD220S – recenzja

 • Wykonanie
 • Prędkości
 • Temperatury
 • Cena

Cześć. Parę miesięcy temu miałem przyjemność korzystać z dysku SSD od Transcend. Jesteście ciekawi, jakie wrażenie na mnie zrobił i czy warto się nim zainteresować?

Pierwsze wrażenia

Cóż można powiedzieć o dysku SSD? Jest to jedna z wielu metod przechowywania naszych danych na komputerze oraz laptopie. Jakby się mogło mylnie wydawać, dyski SSD wcale nie zadebiutowały w latach 2010-2012. Ich początek był o wiele wcześniej, jednak spadające ceny oraz większa dostępność na rynku wpłynęły na popularność ww pamięci. 

Na pierwszy rzut oka dysk od Transcend nie różni się niczym od innych dostępnych rozwiązań na rynku. Ale nic bardziej mylnego, dysk jest wykonany z porządnego aluminium, jest lekki oraz elegancki. Trzymając go czujemy, iż mamy styczność z klasą premium, a nie, w przypadku z większością innych dysków, tanim, plastikowym dyskiem.

Kultura pracy oraz prędkości

Podłączenie dysku do komputera jest dziecinnie proste. Zapewniam, że każdy, kto choć trochę miał styczność z komputerem poradzi sobie bez problemu z montażem. Porty umieszczone są w centralnym punkcie, dlatego też nie napotkacie kłopotów z podłączeniem go do waszej stacji.

Co do kultury pracy, dysk SSD bazuje na pomięci flash, dlatego ciężko tu mówić o hałasie, ponieważ żadnego on nie wytwarza. Warto jednak wspomnieć o temperaturach, ponieważ jest to jedna z fizycznych cech dysków SSD. Jeżeli już mieliście styczność z innymi dyskami i przeszkadzało wam, jak dyski się nagrzewały, to tutaj nie będziecie mieli z tym problemu. Urządzenie pracowało w temperaturze pokojowej, czasem jednak osiągało te ~40 stopni, ale tylko w obciążeniu.

Co do samej szybkości, często się zdarza, iż producent podaje zawyżone wyniki, jednak tutaj możemy być pewni informacji na opakowaniu. Dysk bez problemu osiągał wymienione prędkości, nic się nie zawieszało, a wszystko pracowało płynnie.

Specyfikacja

 • Wymiary: 100 mm x 69.85 mm x 6.8 mm
 • Waga: 45 g 
 • Typ pamięci flash: 3D NAND flash
 • Temperatury:  0°C ~ 60°C
 • Napięcie: 5V±10%
 • Prędkość odczytu: 540 MB/s
 • Prędkość zapisu:  500 MB/s

Podsumowanie

Zostaje nam odpowiedź na najważniejsze pytanie: Czy warto kupić ten dysk?

Zacznijmy od plusów, którym niewątpliwie jest jakość wykonania obudowany. Aluminium sprawdza się tu bardzo dobrze, dysk jest trwały i dobrze wykonany. Zarzutów nie można też mieć do kultury pracy, gdyż dysk w obciążeniu osiąga bardzo dobre temperatury i nie spowalnia. 

Jedynym minusem, który mogę znaleźć to może być dla niektórych cena, ale jeżeli szukacie czegoś porządnego na lata, to warto zainwestować w propozycję od Transcend.

Sprawdź gdzie kupić!