Xiaomi Redmi 6, 6A - Wszystko, co o nich wiemy! » RevHub.pl

Cze
12

Xiaomi Redmi 6, 6A – Wszystko, co o nich wiemy!

Kilka miesięcy temu, bowiem w grudniu, piąta seria Redmi ujrzała światło dzienne.
Xiaomi nie zwalniając tempa, przedstawiło dzisiaj 2 nowe telefony!

 

Budżetowe telefony od chińskiego producenta, są tymi najbardziej rozchwytywanymi w Polsce, jak i na całym świecie.
Chińczycy zdając sobie sprawę z popularności niskiej półki cenowej, powiększają portofolio firmy o dwa budżetowe urządzenia!

Redmi 6

Od premiery Redmi 5, każdy telefon od Xiaomi wyposażony jest w ekran o proporcjach 2:1, tak też stało się w przypadku Redmi 6.
Smartfon dostał wyświetlacz 5,45 cala o rozdzielczości HD+, taki sam znajdziemy w poprzednim modelu serii.

Sercem budżetowca jest MediaTek Helio P22 o zegarze 2.0 GHz, który według producenta ma być wydajniejszy od poprzednika o ponad 48%!
Do wyboru jest jedna z dwóch opcji pamięciowych telefonu, jedna w wersji 3/32 oraz 4/64, możliwe będzie rozszerzenie pamięci kartą microSD o maksymalnie 256 GB.

Na pewno ta informacja nie zadowoli zwolenników custom ROMów, gdyż procesory z rodziny mediateka nie są lubiane przez developerów i społeczność serwisów takich jak XDA.

Na plecach Xiaomi Redmi 6 znajdziemy dwie soczewki aparatu 12 + 5 Mpix o świetle f/2.2, aparaty mają być wspomagane sztuczną inteligencją oraz diodą doświetlającą, na tyle znajdziemy także czytnik linii papilarnych oraz głośnik.

Natomiast na froncie urządzenia znajdziemy kamerę o rozdzielczości 5 Mpix ze światłem f/2.2, która również jest wspierana przez sztuczną inteligencję.
Urządzenie zasilane jest ogniwem o pojemności 3000 mAh i nad wszystkim czuwa Android 8.0 z odświeżoną nakładką MIUI 10.

Xiaomi Redmi 6 będzie najprawdopodobniej przeznaczony na wchodni rynek, gdyż nie posiada on wsparcia pasma LTE B20, jednak możliwy jest debiut globalnej wersji urządzenia, tak jak miało to miejsce w poprzednich telefonach od producenta.

Do zakupienia będą możliwe aż 4 wersje kolorystyczne urządzenia, a sam telefon zależnie od konfiguracji będzie kosztować 799 CNY [~450 PLN] za wersję 3/32 bądź 999 CNY [~560 PLN] Sprzedaż urządzenia ma ruszyć już 15 czerwca.

 

Redmi 6A

Standardowo razem z Redmi 6, pojawił się jego słabszy braciszek, czyli Redmi 6A.

W nim również znajdziemy ekran 5,45 cala o rozdzielczości HD+ w proporcjach 2:1, warto zaznaczyć że jest to pierwszy telefon z dopiskiem “A” w serii Redmi, który dostał ekran w takim proporcjach!
W tym modelu znajdziemy nowy procesor od MediaTek’a, jakim jest Helio A22 z zegarkiem 2 GHz, wspomagany jest on 2 GB RAMu oraz 16 GB ROMu, który tak jak w Redmi 6 można rozszerzyć kartą microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Na plecach znajdziemy aparat 13 Mpix z przesłoną f/2.2 wspomaganą przez diodę doświetlającą.

Słabsza wersja wiele nie różni się od tej lepszej, jednak zabrakło nam czytnika linii papilarnych, najprawdopodobniej producent nie był w stanie umieścić skanera palca w tym budżecie, a szkoda. Na tyle urządzenia znajdziemy oczywiście głośnik.
Front niczym się nie różni od mocniejszej wersji, znajdziemy tu kamerkę 5 Mpix z przesłoną f/2.2. Telefon napędzany jest ogniwem o pojemności 3000 mAh, które również pracuje pod kontrolą Androida Oreo z MIUI 10.

 

Xiaomi Redmi 6A pojawiło się w 4 wersjach kolorystycznych, więc jest dość duży wybór.

Cena telefonu jest bardzo przyzwoita, bowiem wyceniono go na 599 CNY, czyli około 340 PLN. Sprzedaż zaczyna się 15 czerwca!

Jaka jest wasza opinia na temat Xiaomi Redmi 6 i 6A?
Skusicie się?