Ładowarka indukcyjna od Green Cell

Lip
16

Ładowarka indukcyjna od Green Cell

  • Jakość
  • Funkcje
  • Cena
  • Użyteczność

Gdy wpadł mi w ręce ten gadżet byłem sceptycznie nastawiony do jego praktycznego zastosowania. Zawsze miałem wrażenie że ładowarki indukcyjne są bezużyteczne i gadżeciarskie jednak po miesiącu użytkowania nie chcę mi się nawet chwytać za oryginalne kable! 

Ładowanie bezprzewodowe jest bardzo wygodną alternatywą dla zwykłych ładowarek. Dzięki niej nasz telefon ma zawsze swoje miejsce a tak częste w dzisiejszych czasach ładowanie nie sprawia problemów i dzieje się “przy okazji” gdy po prostu odłożymy telefon na biurko. Producent wyposażyl płytkę ładowania w antyposlizgowe wypustki z dwóch stron co zapobiega niechcianemu przesuwaniu samej ładowarki jak i smartfona.  
Sama jej wielkość jest idealna, nie zabiera wiele miejsca na stole a większe urządzenia nie sa w stanie się z niej zsunąć. Czas ładowania równiez jest dobry, wynosi on 1A. Flagowy iPhone 8 naładowal się niemal z takim samym czasem jak jego oryginalny kabel. Warto zauważyć że używanie ładowarki Green Cell nie wymaga żadnych ustawień ani konfiguracji. Aby przygotować ją do pracy wystarczy podłączyć załaczonym do opakowania kablem do jakiegokolwiek gniazda USB, w komputerze, laptopie czy od zwykłej ładowarki i jest gotowa. Nie posiada ona żadnych przycisków, po położeniu smartfona czujniki same uruchamiają tryb ładowania co jest dodatkowo powiadamiane niebieską diodą.
Lecz jak wiadomo, technologia ta jest nowa więc przed zakupem trzeba sprawdzić czy nasz telefon posiada standard QI czyli własnie funkcję indukcyjnego ładowania.