Konferencja Apple 2018-Co nowego? » RevHub.pl

Wrz
13

Konferencja Apple 2018-Co nowego?

Apple przyzwyczaiło nas do prezentacji nowych produktów co wrzesień, co nowego tym razem zaprezentował gigant?

Apple Watch Series 4

Pierwszym produktem zaprezentowanym na konferencji był Apple Watch Series 4, wyposażony w nowy i wydajniejszy od poprzedników procesor Apple S4. Dodatkowo jest pierwszym smartzegarkiem wyposażonym w ECG monitorującym pracę serca oraz dającym możliwość wysłania wyników badań bezpośrednio do lekarza. Kolejną nową funkcją w Series 4 jest wykrywanie upadków, po wykryciu takowego AW zaczyna procedurę wzywania pomocy medycznej jeśli w ciągu 5 sekund(nic nie wspomniano o możliwości edycji tego czasu) nie zostanie dezaktywowana przez przesunięcie palcem po suwaku sygnalizującym, że wszystko jest w porządku. Oprócz wezwania służb ratunkowych AW wysyła wiadomość do kontaktów alarmowych z lokalizacją i informacją o wypadku.

Zwiększono również ekran w AWS4 względem poprzedników, dodano nowe animacje oraz poszerzono możliwości WatchOS. Przeniesiono mikrofon na drugą stronę by uniknąć echa podczas rozmów. Podczas prezentacji zaznaczono również, że akcesoria typu paski do AW wcześniejszych generacji będą kompatybilne z nowym Apple Watch Series 4. Dodatkowo życie zegarka na baterii zostało bez zmian.

Nowe telefony iPhone

Kolejnymi nowymi produktami Apple są następcy iPhone 8/8+/X, czyli iPhone Xs, iPhone Xs Max i tańszy iPhone XR. Wszystkie są wyposażone w Apple Bionic A12, który wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM. Xs i Xs Max są wyposażone w ekran OLED o przekątnej odpowiednio 5.8 cala z rozdzielczością 2436×1125 pikseli, oraz 6.5 cala z rozdzielczością 1242×2688 pikseli. Przyspieszono działanie FaceID, dodano odczytywanie ruchu palca po ekranie z częstotliwością 120Hz(ekran ma odświeżanie na poziomie 60Hz), usprawniono dźwięk stereo. Następną nowością(w IOS) jest możliwość edycji natężenia efektu Bokeh podczas edycji zdjęcia.


Co z iPhone XR? Tak samo jak wyżej wymienione modele jest napędzany procesorem Apple Bionic A12, ale tym razem jest on wspierany przez 3 GB RAMu. Przekątna ekranu to 6,1 cala z rozdzielczością 828×1792 pikseli, ekran to standardowy IPS. Niestety telefon jest również pozbawiony 3D Touch, lecz ma Dual SIM.

Xs oraz Xs Max mają podwójne aparaty z czego jeden jest szerokokątny, a drugi z podwójnym optycznym zoomem, XR natomiast posiada jedną matrycę. W Xs i Xs Max efekt Bokeh jest uzyskiwany przez użycie obu matryc, jednej do głównego zdjęcia a drugiej do utworzenia głębi, XR ma cyfrowy efekt Bokeh.

Podniesiono także certyfikat wodo i pyłoszczelności do IP68 w wypadku Xs oraz Xs Max, XR posiada certyfikat IP67.

Aktualizacje

Co dalej? Aktualizacja do Home Poda, Airplay 2 umożliwia połączenie dwóch Home Podów w stereo. Dodatkowo polepszono architekturę multiroom. Kolejna aktualizacja dotyczy AppleTV i TVOS i zwiększa współpracę między ATV oraz systemem Home Pod. Następna aktualizacja macOS-Mojave, tej już raczej nie trzeba zbytnio przedstawiać. Dodano długo wyczekiwaną możliwość użycia ciemnego motywu dla interfejsu macOS, polepszono zabezpieczenia oraz optymalizację. Premiera macOS Mojave nastąpi 24 września.

Ceny nowych urządzeń można znaleźć na stronie Apple.

Sprawdź ceny!