Xiaomi Mi7-nowe zdjęcia

Kwi
12

Kolejne zdjęcia Xiaomi Mi7

Czy Xiaomi Mi7 będzie kolejnym “klonem” iPhone’a X? 

Premiera Xiaomi Mi7 zbliza się wielkimi krokami, na pewno premiera nowego smartfona Chińskiego producenta wywołuje wiele emocji. Te emocje mogą być pozytywne przez wprowadzenie do telefonu nowszego procesora – Snapdragona 845, ale też negatywne patrząć na prawdopodobny(choć w tym momencie bardziej pewny) wygląd nowego flagowca Xiaomi. Nie jest tajemnicą to, że Apple robiąc notcha wyznaczyło nowy trend wśród bezramkowych telefonów. 

O ile jeszcze umieszczenie aparatów rozumiem(aparaty w rogu są bardzo wygodnym rozwiązaniem), tak notch według mnie jest czymś całkowicie zbędnym, wręcz psującym wygląd telefonu.

Na pleckach oprócz logo Mi znajduje się podwójny aparat(ustawiony pionowo) oraz lampa doświetlająca. Wszystko wskazuje na to, że układ przycisków na krawędziach znany z Mi6 i innych telefonów Xiaomi będzie dalej obecny, oznacza to, ze wszystkie przyciski(Vol+/- oraz power) będą po prawej stronie telefonu.

Dół natomiast różni się od Xiaomi Mi6 tylko grilem mikrofonu, ten zamiast 4 dziurek ma po prostu jedną dziurkę na sam mikrofon. Oprócz mikrofonu znajdziemy port USB-C oraz głośnik multimedialny.

Co do specyfikacji to procesorem ma być Snapdragon 845, a napędzać go ma 4 lub 6 GB RAMu. Nie wiadomo jakie ilości pamięci ROM będą w sprzedaży. Czytnik linii papilarnych najprawdopodobniej znajduje się w ekranie. Do odblokowania telefonu oprócz czytnika oraz standardowych zabezpieczeń typu PIN, hasło itp. ma być wykorzystane odblokowanie twarzą.

Informacje o aktualnych telefonach Xiaomi można znaleźć pod tym adresem.