JBL Inspire 500 » RevHub.pl

Sty
06

JBL Inspire 500

  • Cena
  • Design
  • Wygoda
  • Dźwięk

Ostatnimi dniami miałem okazję bawić się słuchawkami firmy JBL z serii Inspire, wersją 500. Jak każda rzecz, ma swoje plusy i minusy, dlatego postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości dla osób zainteresowanych tymi właśnie słuchawkami.

Kiedy wybieramy słuchawki, przeznaczone przede wszystkim do sportu, najważniejsze dwie rzeczy to wygoda no i oczywiście dźwięk, jak przy każdych innych słuchawkach.

Wygoda

Tutaj od razu pojawia się pewien problem- gumki dołączone do zestawu. Słuchawki nie posiadają zwykłych gumek, które można zamienić innymi, wygodniejszymi, powiedzmy z innych słuchawek, które wcześniej posiadaliśmy. W zestawie są dwa rozmiary gumek które pokrywają całą część słuchawki chowającej się w uchu. Niestety są tylko dwa rozmiary, więc jeżeli macie szczęście to będzie wam pasować, ja je miałem

Kolejna kwestia to przyzwyczajenie. Jeśli kupicie te słuchawki, nie bójcie się, że pieniądze poszły w błoto, bo ciągle boli was ucho, czy jest nie wygodnie ( oczywiście jeśli rozmiar gumki wam pasuje ). Podczas testów, miałem ten problem. Przez pierwszy tydzień, miałem problem z odpowiednim dopasowaniem słuchawek do ucha i z wygodą. Dopiero po tygodniu ucho się przyzwyczaiło, a ja mogłem ich codziennie bez problemu używać.

Funkcje

Słuchawki, pod prawą słuchawką, mały “panel”, na którym znajduje się przycisk Play/Pause, również z funkcją odbierania telefonu, oraz dwa przyciski odpowiedzialne za poziom dźwięku.

Dźwięk

I… tu niestety pojawia się kolejny problem. Dźwięk jest czysty, jednak Bass przesłania całą resztę. Chciałbym powiedzieć, że są to słuchawki dla fanów bassboosted utworów. Niestety przy dużej ilości utworów, bass po prostu buczy. Trzeba mieć to bardzo na uwadze przy zakupie tych słuchawek, więc jeśli macie możliwość sprawdzić czy jest to dla was odpowiednie, lepiej to zrobić. Przy utworach rytmicznych, gdzie bass odpowiada za krótkie uderzenie, jest to do zniesienia, jednak przy dłuższych brzmieniach basu, przykładowo jak w utworze “Go Fuck Yourself” – Two Feet, człowiek czuje, że ma głowę w Subwooferze. Moim zdaniem, jeśli JBL stawia na mocniejsze uderzenie, do takiego stopnia, to powinni dodać przycisk czy aplikację taką jak JBL Connect, żeby można było dopasować tą moc do siebie.

Czas pracy

Podczas używania słuchawek, miałem pewne wątpliwości co do baterii, miałem cały czas przeczucie, że trzymają prąd krócej niż mówi producent. Jednak po sprawdzeniu dokładnie specyfikacji, można zauważyć słowo “do 8 godzin”. Tak więc wszystko się zgadza, bo jeśli zegarek mnie nie myli, to mój egzemplarz grał ok 7 godzin. No na maraton by nam to nie wystarczyło, jednak 8 godzin tak samo by nie wystarczyło. Więc jeśli planujecie korzystać z nich tylko podczas biegów do parku, lub po okolicy, to w zupełności nie będziecie tego odczuwać.

Design

Tutaj będzie bardziej optymistycznie. Słuchawki, mimo że moje były w nudnym czarnym kolorze, to na prawdę mi się podobały i w tej kategorii wybijają się, przy słuchawkach innych firm. Oczywiście JBL zapewnia słuchawki w różnych wariantach kolorystycznych. Nic dodać, nic ująć. Mógł bym nawet powiedzieć, że typowe JBL, oczywiście pozytywnie.

Cena a jakość

Słuchawki są w dość przystępnej cenie, jednak w tej cenie mamy również dużo innych konkurencyjnych słuchawek. Ja osobiście nie wybrałbym JBL Inspire 500. Szale przeważył zbyt podbity bass. Jeśli będziecie mieli okazję wypróbować je przed zakupem i ten problem wykluczycie, to wtedy mogę śmiało je polecić.

Moje doznania ze słuchawkami

Tak na koniec dodam, że słuchawki i praca z telefonem były na bardzo dobrym poziomie. Słuchawki utrzymywały połączenie na odległości porównywalnej do głośników Bluetooth. Łączyły się szybciej z telefonem niż same zdążyły zakomunikować, że są połączone. Bardzo przyjemnie się w nich biegało, nie wypadały, co też ważne.

Specyfikacja techniczna:

Rozmiar przetwornika 15,4mm
Pasmo przenoszenia 20Hz – 20kHz
Impedancja 32 omy
Wersja Bluetooth 4.1
Czas działania na jednym ładowaniu do 8 godzin
Masa 20g
Cena według producenta 299zł

 

© 2017 HARMAN International Industries, Incorporated. Wszystkie prawa zastrzeżone. Harman Kardon, JBL, Lexicon, Infinity i Mark Levinson są znakami firmowymi HARMAN International Industries, Incorporated, zarejestrowany w USA i w innych krajach. Bluetooth® jest marką należącą do Bluetooth SIG, Inc. i używana jest przez firmę HARMAN na licencji. Cechy, dane techniczne i wygląd produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.