Google Camera - Poradnik oraz Porównanie! » RevHub.pl

Wrz
19

Google Camera – Poradnik oraz Porównanie!

Wielu użytkowników budżetowców narzeka na jakość aparatu w swoim telefonie.
Często są to posiadacze ex-flagowców, którzy z jakiegoś powodu musieli przesiąść się na niższą półkę cenową.

Na szczęście można temu zaradzić!

Okej, ale co to jest to całe “Gugyl Kamera”?

Jest to aplikacja aparatu, która wykorzystywana jest w jednym z najlepszych fotograficznych telefonów, jakim jest Google Pixel 2. W przypadku tego telefonu w oczy rzuca się pojedynczy aparat, który rzadko widywany jest w najnowszych flagowcach, bowiem mają one po dwa, a nawet trzy aparaty!
Jednak na Google nie ma mocnych, mając jeden aparat potrafi robić naprawdę dobre zdjęcia, a wszystko to dzięki oprogramowaniu aparatu, jakim jest wcześniej wspomniany GCam.

Porównanie

Poprawę jakości można bezproblemowo zobaczyć nawet na flagowych modelach Xiaomi. Zdjęcia nie są prześwietlone, mają więcej detali oraz lepiej odwzorowaną kolorystykę. Niżej porównanie po wgraniu GCama z Xiaomi Mi 6 oraz LG G6.

Zdjęcie z lewej strony zostało wykonane aplikacją aparatu od LG, na można zauważyć prześwietlone niebo I mało wyraźne cienie, na prawym zaś zdjęciu wykonanym GCamem nie doświadczymy tego problemu.

Kolejne porównanie użytkownika XDA pokazuje, że aplikacja Google Camera o wiele lepiej radzi sobie w kwesti szczegółowości zdjęc, można nawet powiedzieć, że zdjęcia wyglądają jakby były wykonane zupełnie innymi modelami telefonów.

Tym razem porównanie z Xiaomi Mi 6, a widzimy na nim dokładnie to samo co na poprzednich, systemowa aplikacja robi jaśniejsze, czasami prześwietlone zdjęcia.

Czy mogę zainstalować Google Camera na mój telefon?

To wszystko zależy od procesora, software’u i wielu innych czynników.
Poradnik pisany jest głownie dla telefonów Xiaomi, lecz w przypadku innych urządzeń procedura będzie wyglądać podobnie.
Szanse na to, że wszystko się uda są tak naprawdę połowiczne, spróbuję wam przybliżyć wymagania jakie musicie spełniać, by zainstalować modyfikację.

  • Procesor Qualcomm
  • Android 5.0+
  • ROOT

Poradnik na temat ROOTa możesz znaleźc w moim poprzednim wpisie 🙂

Jak to zainstalować?

Na starcie będziemy potrzebowali aplikacji, która pozwoli nam wyszukać oraz edytować pliki systemowe, jedną z lepszych aplikacji do tego typu operacji jest MiXplorer.
Wystarczy pobrać plik .apk, włączyć opcję w ustawieniach i zainstalować aplikację. Po włączeniu aplikacji wyświetli nam się komunikat o przyznanie dostępu do ROOTa, żądanie to  należy oczywiście zatwierdzić.

 

Po wykonaniu powyższych akcji musimy udać się do pliku build.prop, znajduje się on w folderze \system. Wybieramy zaznaczony sposób edycji I dodajemy niżej podaną frazę, zapisujemy I restartujemy telefon.

persist.camera.HAL3.enabled=1

Po włączeniu zostało nam tylko I wyłącznie zainstalowanie aplikacji Google Camera. Instalacja odbywa sie w ten sam sposób co wyżej pokazana już MiXplorera, myślę więc że nie będzie z tym żadnych problemów.
Tutaj jest mały haczyk, jako iż nie każdy GCam będzie działać na danym modelu, to podsyłam Wam link do spisu aplikacji kamerek. Na zdecydowanej większości urządzeń powinien zadziałać “Arnova’s GCam”, więc na waszym miejsciu próby rozpocząłbym właśnie od niego!

Mam nadzieję że mój poradnik Ci pomógł!
Na wszystkie pytania związane z tym poradnikiem odpowiadam w komentarzach 🙂